Sliekai

Sliekai žvejybai

Organinių atliekų perdirbimo sliekų pagalba, technologija priklauso nuo gamintojo pasirinkto tikslo.

Sliekų auginimo tikslai:

  • Sliekai žvejybai;
  • Atliekų perdirbimas;
  • Biohumuso pardavimas.

Sliekai zvejybai

Dirbti su sliekais negalima išmokti per keletą dienų. Todėl rekomenduojama įsigyti nedidelį sliekų kiekį. Garantuotas stabilus prieauglis prasideda nuo 100,000 veislinių sliekų. Rekomenduojamas kiekis nuo 100 tūkst. iki 3 mln. vienetų. 100 tūkstančių – smulkiems ūkiams, 1 – 3 mln. sliekų –vidutiniams ir stambiems ūkiams. Eksploatacinės sąnaudos tiek mažam, tiek dideliam kiekiui pradinėje stadijoje praktiškai vienodos.

Dauguma žmonių planuoja įsigyti sliekus pavasarį ar vasaros pradžioje. Įsigijus tuo metu sliekus, prarandama beveik pusę šiltojo metų periodo, nes sliekų adaptacija (prisitaikymas) naujam substratui (maistui) vyksta apie  0,5 – 3 mėnesius. Rekomenduojama sliekus įsigyti rudenį arba žiemą. Tam reikalinga nedidelė šildoma patalpa (1mln. sliekų užtenka 10-15 kv. m.). Substratą galima gaminti ir lauke. Įsigijus sliekus šaltuoju metų laiku, jie adaptuojasi naujame substrate ir jau dauginasi maksimaliai pasiruošę vasario pabaigoje- kovo mėnesio pradžioje. Per tą laiką yra įgyjama patirties darbe su sliekais ir sliekai efektyviai išnaudojami šiltuoju metų laiku, kai jie yra ypač aktyvūs.

Dar kartą primename, kad sliekų veisimo technologijos priklauso nuo Jūsų pasirinkto sliekų veisimo tikslo. Universalios technologijos nėra. Žinoma, veisiant sliekus žvejybai, Jūs vis vien gausite biohumusą, bet mažesnius kiekius ir prastesnės kokybės. Auginant sliekus dėl prekinio biohumuso gamybos, Jūs gausite taip pat tam tikrą kiekį sliekų biomasės, kurią galėsite panaudoti žvejybai ir kitoms reikmėms. Veisiant sliekus tik atliekų perdirbimui, Jūs gausite substratą su sliekais, kurį pradžioje galėsite panaudoti tik gamybos plėtrai.

Šioje kategorijoje nėra prekių.
UAB Sliekas © 2020